Performance Management | compendium HR | zarządzanie zasobami ludzkimi

Przywódca Behawioralny

Strona startowa »  Przywódca Behawioralny

Przywództwo behawioralne wykorzystuje wiedzę z zakresu ludzkich zachowań w obszarze zarządzania. Jest oparte na Stosowanej Analizie Zachowania, nauce, która od ponad 80 lat zajmuje się badaniem tego, co powoduje, że ludzie postępują tak a nie inaczej. Przywództwo behawioralne opiera się na założeniu, iż jeśli liderzy będą rozumieć zasady zarządzania zachowaniami, to będą mogli tworzyć środowisko i warunki pracy pozwalające na wydobywanie z pracowników tego, co w nich najlepsze.

Zalety szkolenia

Przywództwo jest niezbędne w każdym przedsięwzięciu biznesowym. To przywódca nadaje kierunek podejmowanym działaniom i wyznacza zadania do zrealizowania. Przywódca potrzebuje ludzi do tego, aby wykonywali określone zadania. Zachowania pracowników są jedynym sposobem, aby zrealizować wyznaczone przez przywódcę cele. Jeśli przełożony nie zna i nie rozumie praw związanych z zachowaniami, to nie jest w stanie skutecznie zarządzać. Stosowana Analiza Zachowania dostarcza sprawdzonych metod dotyczących optymalizacji pożądanych zachowań a tym samym uzyskiwania oczekiwanych rezultatów biznesowych.

Program szkolenia

  1. Zdroworozsądkowe vs naukowe podejście do zarządzania. Jak wiedza o prawach zachowania może radykalnie zwiększyć wydajność pracowników.
  2. Dlaczego pracownicy nie słuchają? Czynniki wpływające na efektywność wydawanych poleceń.
  3. Zarządzanie efektywnością pracowników. Wykorzystanie siły wzmocnień w modyfikacji i kształtowaniu pożądanych zachowań.
  4. Rozwój kompetencji – Efektywne udzielanie informacji zwrotnej.
  5. Skuteczne wyznaczanie celów. Behawioralne podejście do wyznaczania celów.
  6. Jak skutecznie zniechęcać pracowników vs wykorzystanie praw zachowania w motywowaniu.

Odbiorcy zajęć

  • Zarządzający firmą, kadra kierownicza.
  • Bezpośredni przełożeni pracowników produkcyjnych.

Prowadzący szkolenie

  • Dr Piotr Pudło, psycholog behawioralny i psycholog biznesu. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, polskiego oddziału Associacion for Behaviour Analysis International. Specjalizuje się zakresie adaptowania Stosowanej Analizy Zachowania w obszarze psychologii biznesu i zarządzania – aktywne wdrażanie rozwiązań z obszaru Performance Management.
  • Realizował projekty badawcze/rozwojowe dla takich przedsiębiorstw jak: Śnieżka, Asseco, ArcelorMittal, Rafineria Nafty Jedlicze, DHL, Alior Bank, TV Puls, i wiele innych.

Kontakt

dr Piotr Pudło
piotrpudlo@pracowniatestow.com
533 007 799