Performance Management | compendium HR | zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie efektywnością (wydajnością) pracowników

Strona startowa »  diagnoza potencjału »  Zarządzanie efektywnością (wydajnością) pracowników

Zarządzanie efektywnością (wydajnością) pracowników

Zarządzanie efektywnością (wydajnością) pracowników

Niska sprzedaż, niesatysfakcjonujące wyniki pracy a może po prostu słaba motywacja?

Wiele organizacji inwestuje duże środki w tworzenie struktur, modeli i systemów mających na celu wzrost wyników finansowych firmy. Ale jak wiele z nich ma racjonalne podłoże oparte na podbudowie naukowej i prawach o zachowaniu człowieka?

Ile z obietnic stawianych przez ekspertów czy doradców daje tak naprawdę gwarancję na wyniki swojej pracy?

To, że dane rozwiązanie brzmi sensownie, jest modne i stosowane przez wiele organizacji tak naprawdę niczego nie gwarantuje!!!

Wiele firm doradczych proponuje innowacyjne rozwiązania, ale czy proponowane metody są poparte danymi, czy jedynie przeczuciami i oczekiwaniami?

Popularne i modne czy innowacyjne jest tym, czym często kierują się firmy przy wyborze nowego sposobu na podniesienie efektywności pracowników. Przy czym średni czas życia wszelkich cudownych rozwiązań w świecie biznesu trwa mniej więcej 2-5 lat. Po tym czasie mija moda na dane rozwiązanie i pojawia się nowe, najczęściej niesprawdzone podejście proponujące błyskotliwe rezultaty.

Eksperci i teoretycy od zarządzania ciągle zarzucają nowymi praktycznymi radami, które pozornie mają sens. Wielu menedżerów chcących usprawnić swoje działania jest skłonna spróbować wszystkiego, by polepszyć sytuację, bez względu na to, czy przyniesie to oczekiwany efekt. Niestety często nie mają możliwości by sprawdzić, która strategia będzie efektywna a która nie.

Co ciekawe, najprostsze rozwiązania istnieją od dawna i są z powodzeniem stosowane w wielu obszarach, w tym w prowadzeniu biznesu, zarządzaniu i motywowaniu.

Zarządzanie efektywnością – sprawdzone podejście

Zarządzanie efektywnością pracowników to podejście oparte na analizie i modyfikacji zachowania, nauce, która od ponad 90 lat zajmuje badaniami nad ludzkim zachowaniem.

Zarządzanie efektywnością pracowników uczy przełożonych jak wpływać na zachowanie swoich podwładnych.

Przedsiębiorstwa zatrudniają pracowników, ponieważ potrzebują ludzi do tego, by wykonali to, czym zajmuje się firma. Zachowanie pracowników jest czymś, co jest niezbędne, by zrealizować określone zadanie.

Jeśli przełożeni nie znają i rozumieją praw związanych z zarządzaniem zachowaniami oraz nie potrafią wdrażać tych praw metodycznie i poprawnie, to zapewne ograniczają częstość pożądanych zachowań oraz zwiększają poziom tych zachowań, które nie powinny się pojawiać.

W tym przypadku zrozumienie zasad zarządzania efektywnością jest kluczem do zwiększenia wydajności pracowniczej, produktywności i satysfakcji z pracy.

Co najważniejsze zarządzanie efektywnością nie zmienia funkcjonowania firmy. To co ulega zmianie to sposób traktowania pracowników oraz dostosowanie obowiązujących rozwiązań do podstawowych praw i zasad zachowania.

Chcesz podnieść efektywność pracy swoich pracowników (np. sprzedaż czy produkcja)?

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia możliwości współpracy. >>KLIKNIJ TUTAJ<<

Podziel się: